הוד השרון רקע כללי

IMG_2858

שטח שיפוט: 24,000 דונם, מחצית מגודלה של תל-אביב
אוכלוסיה: כ-56,000 תושבים, 
אוכלוסיה מתוכננת: כ-80,000 תושבים בשנת 2025
מיקום: בשרון הדרומי, בשוליה הצפוניים של תל-אביב. הוד-השרון חולשת על צומת דרכים מרכזי, בסמוך לערים גדולות בגוש דן והשרון.
הוד-השרון היא העיר הכפרית הגדולה במדינה. לא בכדי נחשבת הוד-השרון, העיר בירוק, דוגמא לאומית לצמיחה עירונית המשלבת פיתוח מהיר ובנייה יחד עם שמירה קפדנית על ערכי טבע ונוף. כמחצית משטחה של העיר היא בנייה צמודת קרקע. צפיפות האוכלוסייה בהוד השרון היא הנמוכה ביותר בערי השרון והנתון הזה יהיה תקף גם בעתיד.
הוד-השרון מציעה מרחב אורבני עם "ריאות ירוקות", פארקים מהגדולים בארץ, שפע של גינות, פינות נוי ומתקני משחקים, אולמות ומגרשי ספורט, מוסדות רבים לשרות הציבור, כבישים רחבים משולבים בכיכרות תנועה מעוצבות ופורחות להגברת הבטיחות בדרכים, ומקדמי איכות חיים נוספים. כבישים ארציים עוקפים מקיפים את העיר ומקלים על זרימת התנועה בה ועל הקשר עם שאר חלקי המדינה.
בשנים האחרונות נמשכת הבנייה והצמיחה של העיר, על פי תוכנית אב, שהוכנה על ידי טובי המומחים לתיכנון אורבני בישראל ואושרה על ידי גורמי התיכנון הממלכתיים. הוד-השרון היא אחת הערים המתוכננות במדינה, כולל מוסדות חינוך לכל הגילים המתוכננים לטווח ארוך. נבנו שכונות חדשות בסטנדרט גבוה, עשרות מבני חינוך ותשתית כבישים חדישה. עוד שכונות וכבישים מתוכננים לביצוע בשנים הקרובות, כמו גם בניית היכל תרבות עירוני וספורטק עירוני שישפרו את אפשרויות הבילוי ותרבות הפנאי בעיר. כל אלה מושכים תושבים חדשים ברמה סוציו- אקונומית גבוהה מערים אחרות, המצטרפים לתושביה האיכותיים של הוד השרון ברובעי מגורים משופרים ומעוצבים בעיר שהצימחייה הירוקה שולטת בהם.